poniedziałek 18 październik 2021
Wybierają nas Ci, którzy wyczuwają różnicę.
TEXT_SIZE

W dniu 04.06.1993 zarejestrowano firmę o nazwie Wytwórnia Cukiernicza " Pyszotka" - wynajęto nie użytkowane zaplecze baru Podgórze GS Lipinki i rozpoczęto adaptacje i remont na ciastkarnie. Wymieniono instalacje elektryczną, doprowadzono gaz ziemny, zakupiono maszyny i całe wyposażenie nowego zakładu.

Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na wypieki "PYSZOTKI" oraz olbrzymią ciasnotę w zakładzie w dniu 29.12.1994r zakupiono od Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskej w Gorlicach pobliską nieuzbrojona działkę wraz ze zniszczonym magazynem o pow. 150m2.

W kwietniu 1995r rozpoczęto budowę nowego zakładu tj. piekarni i ciastkarni w jednym budynku. Dzięki kredytom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozytywnie zaopiniowanym przez WODR w Iwoniczu budowę i wyposażenie nowego zakładu zakończono po 8 miesiącach w grudniu 1995r. Był to największy sukces firmy w ciągu niespełna trzyletniej działalności.

W 2002r zbankrutował bar Podgórze zaistniała możliwość jego wynajęcia, po wielu perturbacjach bez wsparcia Władz Gminy lecz dzięki dobrej woli Zarządu i Pana Prezesa GS Lipinki wynajęto zdezelowany - zniszczony budynek baru z przeznaczeniem na piekarnię. Dzięki kredytowi z ARIMIR zaopiniowanemu pozytywnie przez ODR Nawojowa i Bank BGZ Krosno przystąp[iono do szybkiej modernizacji i adaptacji budynku byłego baru.

Od stycznia 2003r rozpoczęto etapową modernizację i adaptację budynku ciastkarni celem doprowadzenia jej stamu technicznego- sanitarnego do wymogów Unii Europejskiej tj. HACCP. Modernizacje zakończono w listopadzie 2003r wykonując:

W maju 2004r ARIMR w Krakowie przydzieliła Unijne środkiu finansowe SAPPARD na dofinansowanie zakupu: nowego pieca piekarskiego, nowej mieszarki do ciast, 3 nowych samochodów dostawczych Lublin, zwiększono zatrudniwnie do 40 osób - był to trzeci duzy sukces "PYSZOTKI".

W marcu 2005r otworzono trzeci sklep-bar firmowy również w Jaśle.
Znając realia rynku pieczywa i wzrastające wymagania higieniczno-sanitarne i produkcyjne nieodzowna jest budowa nowego (nowoczesnego) zakładu piekarniczego, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia.

W 2007r dobudowano do budynku ciastkarni pomieszczenia z przeznaczeniem na produkcję garmażeryjną i uruchomiono usługi kateringowe. W 2008 roku dokupiono dwa samochody chłodnie marki Ford Tranzyt celem zapewnienia rytmicznej obsługi klientów firmy (200 placówek handlowych).
Na przestrzeni lat 2007-2009 uruchomiono w Gorlicach cztery sklepy firmowe.

Wreszcie po jedenastu latach starań władze Gminy Lipinki ugięły się i w drodze zamian 29.03.2009 roku nabyliśmy grunty przylegające do istniejącego zakłady (tylko 20ar) po planowaną od dawna budowę budynku piekarni. Jest to kolejny duży sukces firmy na drodze jej rozwoju.

W 2011r złożono wniosek do MCP w Krakowie, który po pozytywnej ocenie jest w chwili obecnej realizowany, a służy podniesieniu innowacyjności i konkurencyjności firmy poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń produkcyjnych i rozbudowę zakładu.

Szukaj

Kontakt

Pyszotka
Lipinki 442
38-305 Lipinki
woj. małopolskie
tel.kom. 502 563 076
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie użytkownika