wtorek 26 maj 2020
Wybierają nas Ci, którzy wyczuwają różnicę.
TEXT_SIZE

1995

W kwietniu 1995r rozpoczęto budowę nowego zakładu tj. piekarni i ciastkarni w jednym budynku. Dzięki kredytom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozytywnie zaopiniowanym przez WODR w Iwoniczu budowę i wyposażenie nowego zakładu zakończono po 8 miesiącach w grudniu 1995r. Był to największy sukces firmy w ciągu niespełna trzyletniej działalności.


W dniu 15.12.1995r (środa) rozpoczęto produkcje chleba, bułek i wcześniej produkowanych słodkości w Nowym Zakładzie: zatrudnienie wzrosło do 20 osób, zakupiono też trzeci samochód dostawczy.
Budowanie rynku zbytu w oparciu o: wysoką jakość wypieków, tradycyjne receptury, umiarkowaną cenę doprowadziło do olbrzymiego popytu i niemożności zaspokojenia wszystkich zainteresowanych odbiorców (sklepów).
Już w 1998r rozpoczęto starania o zakup sąsiedniej działki pod budowę nowego zakładu na 30 nowych miejsc pracy nie znalazło to jednak zrozumienia na forum Zebrania Wiejskiego. W 1999r ponowiono starania o zakup w/w działki ale jak wcześniej nie znalazło to przedsięwzięcie poparcia i zrozumienia ze strony Władz Gminy, Sołectwa i Mieszkańców. Szkoda bo stworzono by miejsca pracy dla 30 osób i zagospodarowano leżącą od ponad 50 lat nie użytkowaną działkę gminną, w ten sposób zaprzepaszczono rozwój rynku pracy na terenie Gminy.

Szukaj

Kontakt

Pyszotka
Lipinki 442
38-305 Lipinki
woj. małopolskie
tel.kom. 502 563 076
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie użytkownika